عطاری بهار

طب سنتی - گیاهان دارویی

۱۰ فرد خطرناکی که باید از آنها دوری کرد!

عوامل استرس‌زا همیشه در زندگی ما وجود دارند. برای اینکه کارایی بیشتری داشته باشیم می‌بایست افراد خطرناک و استرس‌زا را از زندگی خود دور کنیم.تمرکز بر اولویت‌ها و خلاص شدن از شر این افراد می‌تواند برای پیشرفت ما مفید باشد. اما در ابتدا باید این افراد را شناسایی کنیم.

 ۱- افراد خودپرست:

گاهی اوقات غرور یک فضیلت اخلاقی محسوب می شود. اما متکبر بودن یعنی شما مملو از خودپرستی هستید و فکر می کنید که برتر از دیگران هستید. بودن در کنار افرادی که با شما محترمانه رفتار نمی کنند و همواره شما را تهدید و تحقیر می کنند می تواند برای پیشرفت شخصی شما مسموم کننده باشند.

۲- افراد حسود:

این افراد از اینکه شما در شرایط دشوار باشید خوشحالند و موفقیت شما آنها را آزرده می کند. آنها معتقد هستند که بیشتر از شما لایق موفقیت هستند. ممکن است شما آنها را پشتیبان و همراه خود در رسیدن به موفقیت بدانید، اما افراد حسود ترجیح می دهند که نسبت به تواضع و عقلانیت شما اظهار تنفر کنند. این نوع افراد را باید به هر قیمتی از خود دور کنید.

۳- افراد متظاهر:

این افراد فقط در خوشی هایتان دوست شما هستند. زمانیکه به کمک آنها نیاز دارید در کنار شما نمی مانند. نمی توان به آنها تکیه کرد. هر چه سریع تر این ویژگی را در آنها تشخیص دهید و برای این روابط حد و مرز قرار دهید.

۴- افراد پس رونده:

این افراد راه پیشرفت شما را پیچیده می کنند و شما را به عادت های گذشته باز می گردانند. آنها می خواهند که شما به موقعیت پیشین خود بازگردید و راکد باشید. تشخیص این افراد ممکن است سخت باشد، آنها کسانی هستند که همیشه بخش جداناپذیری از زندگی شما بوده اند و ممکن است نادیده گرفتن آنها برای شما دشوار باشد. اما بهتر است آنها را آگاه کنید و به آنها یادآوری کنید که چقدر موفقیت برایتان مهم است. اگر آنها نمی توانند با شما کنار بیایند می توانند راه خود را از شما جدا کنند.

۵- افراد قضاوت گر:

هیچ وقت هیچ چیز در نظر افراد قضاوت گر خوب نیست. آنها معتقدند که افراد، بیشتر به جای تشویق شدن باید سرزنش شوند و مورد انتقاد قرار گیرند. حتی زمانی که نیت ها خوب هستند و شما می خواهید انگیزه ی اصلی خود را به آنها بفهمانید، به شما گوش نخواهند کرد. آنها معاشران مفیدی نیستند زیرا شنوندگان خوبی نیستند. دوری از صحبت های منفی این افراد.

۶- افراد کنترل کننده:

این افراد شیفته ی کنترل کردن دیگران هستند. آنها دوست دارند شما گوش به فرمانشان باشید. آنها می توانند با فریب، بدجنسی و حقه بازی، شما را وادار کنند که خواسته هایشان را اجرا کنید. دوری کردن از چنین افرادی می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد زیرا شما نمی توانید آنها را متقاعد کنید و یا رفتار آنها را اصلاح کنید.

۷- افراد دروغگو:

درست است که دروغ